''

معرفی انتشارات نامه نرجس علیها السلام

­

انتشارات نامه ی نرجس علیها السلام در مرکز پژوهشی مکتب نرجس علیها السلام با هدف تدوین و انتشار کتاب در حوزهی علوم اسلامی- انسانی فعالیت خود را از سال 1396 آغاز نموده است وآمادگي خود را جهت همكاري با مؤلفان‌،­ محققان و پژوهشگران محترم در بخش خدمات نشر اعلام مي‌نمايد. این انتشارات تاکنون 17 عنوان کتاب را به چاپ رسانیده است.

­

الف- آیین نامه انتشارات نامه نرجس علیها السلام

این آیین نامه جهت، هماهنگی امور چاپ و نشر، تعیین خط مشی، نحوه پذیرش، چاپ و نشرکتاب، انعقاد قرارداد و تعیین حقوق صاحب اثر تنظیم گردیده است. انتشارات نامه نرجس علیها السلام در زمینه چاپ و نشر­ آثار علمی و تحقیقی خصوصا اعم از تألیف، ترجمه، نشر کتب مختلف درسی، کمک درسی، مرجع و نشر کتابهای جدید در زمینه های مختلف علمی با رعایت مفاد این آئین نامه فعالیت دارد. این آثار می تواند از طرف اعضای هیأت علمی مکتب نرجس علیها السلام یا حوزه علمیه خراسان و یا­ از سوی محققین حوزه هادانشگاه ها و مراکز و موسسات علمی و پژوهشی دیگر، ارائه گردد.

­اصطلاحات به کار رفته در آیین نامه به شرح زیر است:­

  • انتشارات :­ وظیفه مدیریت ارزیابی، چاپ، نشر و­ توزیع آثار و منابع علمی چاپ شده را بر عهده دارد.­
  • اثر: عبارت از هرگونه تالیف، تصنیف، ترجمه، تنظیم، تدوین،گردآوری، شرح یا تصحیح انتقادی است.
  • صاحب اثر: منظور از صاحب اثر شخص یا اشخاص حقیقی و حقوقی است که اثر را به یکی از اشکال مندرج در­ بند فوق، ارائه می نماید.
  • قرارداد: سندی است که برای تعیین حق الزحمه چاپ اثر و تعیین قدر السهم حقوق معنوی و مادی آن بین­ و صاحب اثر، تنظیم و مبادله میشود. تعیین اصول کلی قرارداد مطابق­ مصوبات شورای انتشارات است و البته تالیفات مجموعه نرجس علیها السلام در اولویت تخفیف و انتشار قرار دارد.
  • تالیف کتاب: مجموعهای از دادههای علمی و نظریات پذیرفته شده است که بر اساس تحلیل نو و یا ترکیب مبتکرانه ساماندهی می شود و توام با ارائه دیدگاه جدید است.

.

  • تدوین کتاب -گردآوری: مطالب یا دادههایی هدفمند و منسجم است که از منابع گوناگون یا نویسندگان مختلف تهیه و در یک مجموعه گردآوری می شود.
  • شرح یا تصحیح انتقادی کتاب: عبارت است از معرفی نسخه، بدلهای موجود در جهان، تشخیص صحیح ترین و نزدیکترین نسخه به زمان حیات مولف، ارائه روش تحقیق، شرح و توضیح مستندات متن، ذکر ماخذ و منابع مورد استفاده با استناد به شواهد و کتاب شناسی آن، تکمیل نقایص در عبارت و یا محتوا و داوری در بهترین برداشت و نظایر آن تخصص مصحح باید منطبق با موضوع کتاب باشد.
  • تصنیف کتاب: مجموعهای است که پیام اصلی آن بر اساس دیدگاهها و نوآوریهای علمی صاحب اثر است و همراه­ با تحلیل یا نقد دیدگاههای دیگران در یک موضوع مشخص است. علاوه براین آثار داستانی که باعث رشد روحیه خلاقیت، و یا پرورش معنویت و عرق ملی باشد نیز در ذیل همین گروه قرار می گیرد.

­

  • آیدی درخواست از طریق ایتا: pajooheshn@
كليه حقوق متعلق به موسسه علمی-تحقیقی مکتب نرجس (سلام الله عليها) است.
آدرس: ايران - مشهد مقدس - تقاطع دانش غربی و آخوند خراسانی